Викладачі і студенти факультету природничих наук та менеджменту взяли участь в онлайн-засіданні Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar)

Викладачі і студенти факультету природничих наук та менеджменту взяли участь в онлайн-засіданні Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar)
401552 ПЕРЕГЛЯДІВ

Науково-дослідне відділення хімії функціональних матеріалів НТК «Інститут монокристалів» продовжує роботу Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar). Студенти спеціальностей 102 Хімія, 014.06 Середня освіта (Хімія) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, а також викладачі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка мали змогу 7 червня 2023 р. долучитися до чергової відкритої лекції на тему «Захоплюючий світ двовимірних карбідів та нітридів (максенів)» за участі заслуженого професора матеріалознавства та інженерії, директора Інституту наноматеріалів Дрекселя (США) Юрія Георгійовича Гогоці, який є відомим науковцем у галузі дослідження й обробки 2D карбідів і нітридів (максенів), наноструктурованого вуглецю та інших наноматеріалів для енергетики, розв’язання проблем водних ресурсів та для біомедичних застосувань. Юрій Гогоці один з найбільш цитованих дослідників українського походження у галузі хімії та матеріалознавства (близько 186 тис. цитувань, індекс Гірша – 195 за даними Scopus). У 2022 р. Юрій Георгійович отримав визнання як «Високоцитований дослідник» в авторитетному реєстрі Clarivate одразу в двох категоріях: хімія та матеріалознавство.

У лекції професор Юрій Гогоці порушив питання відкриття нових матеріалів максенів – двовимірних карбідів та нітридів перехідних металів, які згодом будуть застосовувати для зберігання енергії і виготовлення нових електронних пристроїв. Це двовимірні 2D-кристали, дуже тонкі, усього кілька атомних шарів, і мають відносно велику площу. Відкриті наноматеріали складаються із шарів вуглецю або азоту, що розташовані між двома шарами металу. Наприклад, максен Ti3C2 – це такий собі атомний «сендвіч»: шар вуглецю – ніби котлета, затиснута шматками «хліба» з титану. Це найпростіший «сендвіч» такого типу, адже максени бувають справжніми «біг-маками» – коли кілька «котлет» затиснуті кількома «хлібинами». Максени можна буде використовувати в електронних приладах, у системах очищення питної води та медицині.

За словами вченого, всі портативні інтернет-пристрої мають зберігати енергію, якщо ми зможемо виробляти достатньо енергії з відновлюваних джерел, і якщо ми зможемо її якісно зберігати, то дуже сильно змінимо світ, який нас оточує.

Професорсько-викладацький склад кафедри хімії та методики викладання хімії й студенти факультету природничих наук та менеджменту висловлюють вдячність професору Юрію Георгійовичу Гогоці за актуальну й змістовну лекцію, яка викликала значний інтерес і мотивувала слухачів до подальшого професійного саморозвитку та самовдосконалення.

Мої відео