Три причини, що дозволяють не приходити до військкомату на порядку денному

Три причини, що дозволяють не приходити до військкомату на порядку денному
326647 ПЕРЕГЛЯДІВ

Список причин, через які військовозобов’язаний після вручення повістки може не прийти до ТЦК, зменшився.

Тепер лише три причини звільняють громадян від відповідальності у разі неявки до військкомату.

Про це повідомляє Урядовий портал.

До 19 лютого 2023 року продовжено військовий стан та мобілізація, відповідно, чоловіки віком від 18 до 60 років продовжують отримувати повістки.

Випадки, коли за неявку не передбачено відповідальності, визначено постановою Кабінету міністрів "Про затвердження переліку поважних причин неприбуття або несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного до ТЦК та СП для призову на збори". У вересні 2022 року цей список значно скоротили.

З яких поважних причин військовозобов’язаний може не прийти до ТЦК:

  1. Хвороба, яка дозволяє самостійно рухатися.
  2. Необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками або дружини/дружина (ці особи повинні проживати разом з військовозобов’язаним, також не повинно бути близьких родичів, здатних взяти на себе догляд).
  3. Відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення чи кримінального покарання щодо військовозобов’язаного чи резервиста.

Для підтвердження поважної причини, через яку немає можливості вчасно відвідати військкомат на порядку денному, потрібно надати відповідні довідки, офіційні документи.

Наявність "білого квитка" не є безперечною підставою для звільнення від мобілізації, оскільки чи можуть мобілізувати громадянина з білим квитком, залежить від категорії, зазначеної у квитку. Лише категорія «повна непридатність», зазначена у документі, дає право не служити в армії незалежно від ситуації в Україні.

Відповідальність за неявку до ТЦК без поважних причин

Відповідальність та покарання за неявку до військкомату визначається видом повістки та кількістю випадків, коли особа не прийшла до ТЦК. Максимальний штраф за неявку до центру для уточнення особистої інформації становить 8 500 грн.

Якщо людина не приходить після вручення повістки три і більше разів, на військовозобов’язаного мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності.

Якщо особа не з’явилася до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, йому загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.

antikor.com.ua

Теги: військовозобов’язаний,повістка ,ТЦК,військкомат
Мої відео